W roku szkolnym 2023/2024 uczniowie z klas 2a, 2b oraz 2e uczestniczyli w innowacji metodycznej „Teach with me, czyli ucz i Ty!”. Podczas wybranych lekcji języka angielskiego, a także poza nimi uczniowie przygotowywali i nagrywali krótkie filmiki przedstawiające w ciekawy sposób aktualnie omawiane słownictwo oraz struktury gramatyczne. Każdy film zawierał prezentację materiału leksykalnego przygotowaną przez dzieci oraz quiz sprawdzający dla odbiorcy.

Dodatkowo chętni uczniowie wykonywali prace plastyczne wraz z napisami w języku angielskim, śpiewali i tańczyli piosenki anglojęzyczne, które również były wykorzystywane w prezentacjach. Pomysł nauki poprzez zabawę przy kręceniu poszczególnych scen bardzo spodobał się dzieciom, które aktywnie brały udział we wskazanych zadaniach. W rezultacie powstało siedem filmików z udziałem drugoklasistów, które w ciekawej formie przedstawiały, czego dzieci uczyły się podczas lekcji języka angielskiego. Dodatkowo stanowią bazę dla starszych uczniów do powtórzenia materiału z poprzednich lat.

Autor innowacji: Joanna Stachurska-Nycz


Szukaj

21 czerwca 2024r.
Zakończenie zajęć dydaktyczno- wychowawczych