21 marca uczniowie szkoły podstawowej radośnie obchodzili Pierwszy Dzień Wiosny. Uroczystość miała podwójny charakter, bowiem połączona została z przypadającym na 27 marca Międzynarodowym Dniem Teatru. Uczniowie powitali wiosnę w bardzo twórczy sposób. Każda klasa przygotowała pod okiem wychowawcy ciekawą inscenizację wybranej baśni

:

klasa 4a – ,,Pinokia”

klasa 4b – ,,Księżniczki na ziarnku grochu”

klasa 4c – ,,Czerwonego Kapturka”

klasa 5a – ,,Kota w butach”

klasa 5b – ,,Królewny Śnieżki”

klasa 5c – ,,Brzydkiego kaczątka”

klasa 6a – ,,Jasia i Małgosi”

klasa 6b – ,,Śpiącej królewny”

Uczniowie włożyli wiele pracy w realizację przedstawień. Samodzielnie wykonali dekoracje, dokonali oryginalnych charakteryzacji. Na scenie nie zabrakło znanych baśniowych postaci: królów, księżniczek, wróżek, czarownic, czy też mówiących ludzkim głosem zwierząt. Było wesoło, ciekawie i kolorowo – jak na wiosnę przystało.

Wszyscy chętnie przenieśli się w fascynujący świat baśni. W przerwach między spektaklami wysłuchali przepięknych piosenek dziecięcych, śpiewanych przez reprezentantów szkolnego chóru. Dodatkową atrakcją był również występ szkolnego koła teatralnego. 


Szukaj

1 września 2022r.
Rozpoczęcie zajęć dydaktyczno-wychowawczych
14 października 2022r.
Dzień Edukacji Narodowej

1 listopada 2022r.
Wszystkich Świętych
11 listpada 2022r.
Narodowe Święto Niepodległości