21 marca uczniowie szkoły podstawowej radośnie obchodzili Pierwszy Dzień Wiosny. Uroczystość miała podwójny charakter, bowiem połączona została z przypadającym na 27 marca Międzynarodowym Dniem Teatru. Uczniowie powitali wiosnę w bardzo twórczy sposób. Każda klasa przygotowała pod okiem wychowawcy ciekawą inscenizację wybranej baśni

:

klasa 4a – ,,Pinokia”

klasa 4b – ,,Księżniczki na ziarnku grochu”

klasa 4c – ,,Czerwonego Kapturka”

klasa 5a – ,,Kota w butach”

klasa 5b – ,,Królewny Śnieżki”

klasa 5c – ,,Brzydkiego kaczątka”

klasa 6a – ,,Jasia i Małgosi”

klasa 6b – ,,Śpiącej królewny”

Uczniowie włożyli wiele pracy w realizację przedstawień. Samodzielnie wykonali dekoracje, dokonali oryginalnych charakteryzacji. Na scenie nie zabrakło znanych baśniowych postaci: królów, księżniczek, wróżek, czarownic, czy też mówiących ludzkim głosem zwierząt. Było wesoło, ciekawie i kolorowo – jak na wiosnę przystało.

Wszyscy chętnie przenieśli się w fascynujący świat baśni. W przerwach między spektaklami wysłuchali przepięknych piosenek dziecięcych, śpiewanych przez reprezentantów szkolnego chóru. Dodatkową atrakcją był również występ szkolnego koła teatralnego. 


Szukaj

04 września 2023r.
Rozpoczęcie roku szkolnego
14 październik 2023r.
Dzień Edukacji Narodowej
01 listopad 2023r.
Wszystkich Świętych
11 listopad 2023r.
Narodowe święto Niepodległości
23 grudnia 2023r.
Zimowa przerwa Świąteczna