Paweł Korczak, uczeń klasy IIIC gimnazjum, od wielu lat (sam mówi, że „od zawsze”) jest pasjonatem historii. W sposób szczególny chłopiec interesuje się historią XX wieku, a jego konikiem są wydarzenia z okresu II wojny światowej. W tym roku szkolnym Paweł został już laureatem Mulitestu z historii zorganizowanego przez Centrum Edukacji Szkolnej.

Test był bardzo trudny, wielokrotnego wyboru i składał się z 26 pytań. Uczeń otrzymał maksymalną liczbę 178. punktów. Kolejnymi sukcesami gimnazjalisty jest zakwalifikowanie się do etapu wojewódzkiego Konkursu Kuratoryjnego z historii oraz do etapu wojewódzkiego XXIV Konkursu Historycznego im. majora Marka Gajewskiego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1939 – 1948. W walce o wolną Polskę”.

Do etapu wojewódzkiego Konkursu Kuratoryjnego z historii zakwalifikował się również Artur Araśniewicz z równoległej klasy IIIA.

Gratulujemy uczniom, rodzicom i pani Katarzynie Waszczyk, nauczycielowi historii dotychczasowych sukcesów.

Trzymamy mocno kciuki za powodzenie w finałach!!!

Małgorzata Perzyna


Szukaj

10-12 kwietnia 2019r.
Egzaminy gimnazjalne

15-17 kwietnia 2019 r.
Egzamin ósmoklasisty

18-23 kwietnia 2019 r.
Wiosenna przerwa świąteczna
 
 

bip logo