Projekt „M3 dla pszczoły” ruszył pełną parą. Przez kolejne 3 tygodnie na przełomie grudnia i stycznia uczniowie klas szóstych podczas zajęć w ramach projektu Szkoła Bliżej Nauki przygotowywali hotele dla pszczół. Wykonanie tego zadania poprzedził wykład opiekuna naszego projekty p. M. Grabowskiego, który 10 grudnia 2018r poprowadził 2 godzinne spotkanie z uczniami.

Zadanie nie było łatwe. Sala przyrodnicza została zamieniona na warsztat techniczny. Uczniowie mieli możliwość zapoznania się z przeznaczeniem różnych narzędzi np.: piłki do drewna, uchwytów stolarskich, metrówek, wkrętarek. Niektórzy mieli je pierwszy raz w ręku, a innym praca wychodziła bardzo sprawnie. Każdy uczeń został wyposażony w rękawice ochronne oraz ochronne okulary a zadania wykonywane były pod czujnym okiem dwóch opiekunów. Te praktyczne zajęcia bardzo podobały się uczniom, a dwie godziny, jak sami przyznali, minęły za szybko. Każda klas przygotowała swój hotel dla dzikich pszczół. Choć wyglądają prawie identycznie, przekonamy się już wiosną, czy któryś będzie bardziej atrakcyjny dla owadów?

Aneta Michalczyk- zespół ds. promocji szkoły


Szukaj

01 czerwca 2019 r.
Międzynardowy Dzień Dziecka

 7 czerwca 2019 r.
Bal Ósmoklasisty
 14 czerwca 2019 r.
Bal Gimnazjalny
 19 czerwca 2019 r.
Zakończenie zajęć dydaktyczno - wychowawczych

bip logo