W dniu 22 stycznia blisko  sześćdziesięcioosobowa grupa uczniów klas 7 naszej szkoły miała  okazję wziąć udział w wyjeździe przedmiotowym do Instytutu Fizjologii i Patologii Słuchu, Światowego Centrum Słuchu w Kajetanach. Placówka ta prowadzona przez pana prof. dr hab. n. med Henryka Skarżyńskiego słynie na świecie z działalności klinicznej, naukowo-badawczej i dydaktycznej.

Ciężka praca lekarzy i specjalistów tej wiodącej w Polsce placówki poprawia  komfort życia ludziom w naszym  kraju oraz za jego granicami. Zaproponowano nam bardzo ciekawy program. Mogliśmy obejrzeć film o Instytucie, zaprezentowano nam Zakład Telemedycyny oraz innowacyjną Kapsułę Badań Zmysłów jak również Naukowe Centrum Obrazowania Biomedycznego i  Pracownię Kości Skroniowej. Wyjazd był bardzo ciekawym doświadczeniem dla uczniów i na pewno poszerzył ich wiedzę z zakresu fizjologii i anatomii narządu słuchu i równowagi. Prezentacje, w których braliśmy udział mogą być pomocne w wyborze dalszej ścieżki kształcenia przez naszych uczniów. Jesteśmy bardzo wdzięczni panu Profesorowi oraz pracownikom Instytutu w szczególności p. Weronice Gnich za serdeczne przyjęcie i przygotowany dla nas program.

Aneta Michalczyk-nauczyciel biologii organizator wyjazdu


Szukaj

09 maja 2019r.
Zebranie z rodzicami

01 czerwca 2019 r.
Międzynardowy Dzień Dziecka

 21 czerwca 2019 r.
Zakończenie zajęć dydaktyczno - wychowawczych
 
 

bip logo