Od 14 do 20 lutego uczniowie i nauczyciele naszej szkoły wzięli udział w projekcie, którego celem było stworzenie listy najpopularniejszych wierszy o miłości, popularyzacja czytelnictwa oraz rozwijanie wrażliwości poprzez obcowanie z poezją. Na drzwiach klasopracowni zostały wyeksponowane utwory o tematyce miłosnej. Po ich przeczytaniu można było oddać swój głos na 5 ulubionych utworów. W ten sposób powstała LISTA TOP 10, na czele której znalazł się wiersz Adama Mickiewicza „Niepewność”. Podsumowanie projektu nastąpiło 25 lutego w bibliotece, a wśród uczestników głosowania zostały rozlosowane słodkie niespodzianki.

Taki sposób promowania czytelnictwa nauczyciele mieli okazję zaobserwować w czasie wizyty studyjnej w szkole hiszpańskiej. Klasy 0-3 również włączyły się w realizację projektu , naklejając na drzwi swoich sal lekcyjnych serduszka z wyznaniem, kogo kochają najbardziej. Obecnie efekt pracy najmłodszych uczniów można zobaczyć na parterze przy wejściu do szkoły.

Organizatorami konkursu byli: Dorota Mieszkowska, Agnieszka Kostyra, Aneta Pardej, Danuta Dybcio, Danuta Rogalska, Izabela Sankowska- Pawlak

LISTA TOP 10:

  1. Adam Mickiewicz – „Niepewność” (15 głosów)
  2. Św. Paweł – „Hymn o miłości” (13)
  3. Czesław Miłosz – „Miłość” (12)
  4. Wisława Szymborska - „Miłość od pierwszego wejrzenia” (11)
  5. Jan Twardowski – „Spieszmy się kochać ludzi” (11)
  6. Jonasz Kofta – „Gwóźdź” (10)
  7. Adam Asnyk – „Jednego serca” (9)
  8. Krystyna Dąbrowska – „Bajka o jeżach” (9)
  9. Maria Pawlikowska-Jasnorzewska – „Miłość” (9)
  10. Wisława Szymborska – „Urodzony”(9)

Organizatorzy


Szukaj

09 maja 2019r.
Zebranie z rodzicami

01 czerwca 2019 r.
Międzynardowy Dzień Dziecka

 21 czerwca 2019 r.
Zakończenie zajęć dydaktyczno - wychowawczych
 
 

bip logo