Utalentowani historycy z naszego gimnazjum to Paweł Korczak z klasy IIIC i Artur Araśniewicz z klasy IIIA. Uczniowie osiągnęli wspaniałe wyniki w konkursach historycznych organizowanych w tym roku szkolnym.

Paweł został laureatem dwóch konkursów – kuratoryjnego przedmiotowego, organizowanego przez Kuratorium Oświaty we współpracy z Mazowieckim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Warszawie oraz XXIV Konkursu Historycznego im. majora Marka Gajewskiego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1939-1948. W walce o wolną Polskę". Warto też przypomnieć, że w listopadzie 2018 r. Paweł został laureatem Multitestu z historii organizowanego przez Centrum Edukacji Szkolnej. Nagrodą dla gimnazjalisty jest zwolnienie z pierwszego zakresu egzaminu gimnazjalnego, czyli historii i wiedzy o społeczeństwie oraz uzyskanie 100% wyniku z tej części egzaminu, a także przywilej pierwszeństwa podczas rekrutacji do szkoły ponadgimnazjalnej.

Artur natomiast został finalistą kuratoryjnego konkursu przedmiotowego, co pozwoliło mu z kolei uzyskać 10 dodatkowych punktów przy rekrutacji do szkoły średniej.

Gratulujemy Pawłowi i Arturowi, ich Rodzicom oraz pani Katarzynie Waszczyk, nauczycielowi historii. Trzymamy kciuki za wybór wymarzonej szkoły średniej i życzymy rozwijania pasji historycznych i kolejnych sukcesów.

Dyrekcja szkoły


Szukaj

29 listopada 2019 r.
Andrzejki
23 grudzień 2019 r. - 6 stycznia 2020 r.
Zimowa przerwa Świąteczna
10 - 23 luty 2020 r.
Ferie zimowe
09 - 14 kwietnia 2020 r.
Wiosenna przerwa Świąteczna

bip logo