Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci został ustanowiony w celu promowania literatury pięknej i grafiki dla młodego czytelnika. Obchodzony jest 2 kwietnia, w dniu urodzin Hansa Christiana Andersena i ma na celu rozpowszechnianie literatury dziecięcej oraz wspieranie czytania przez i dla najmłodszych. Kształtując wśród naszych uczniów przekonanie, że czytanie to właśnie przyjemność, wykorzystujemy różne sposoby pracy i kontaktu z książką.

W tym roku z okazji Dnia Książki dla Dzieci zaprosiliśmy uczniów klas pierwszych i drugich w literacką podróż do krainy baśni. Odwiedzając kolejno trzy „Przystanki Bajka” – „Czerwony Kapturek”, „Księżniczka na ziarnku grochu”, „Kopciuszek” - dzieci próbowały „posprzątać” baśniowy świat, przyporządkowując baśniowe rekwizyty do właściwej historii. Musiały także zmierzyć się z różnymi zadaniami np. nawlekaniem poszewek na poduszki, oddzielaniem grochu od fasoli, czy oczyszczaniem pluszowych zwierzaków z rzepów. Odbyły się także poszukiwania prawdziwej księżniczki. Okazało się, że srebrny pantofelek pasował na nóżki kilku dziewczynek! Najmłodsi udowodnili także, że znają klasykę literatury dziecięcej i z łatwością rozwiązali czytelnicze zagadki.

Mamy nadzieję, że uczniowie spędzili ten czas wesoło, a czytanie książek i poznawanie baśniowego świata będzie kojarzyło im się z przyjemnością, zabawą i przygodą.

Organizatorzy:

Agnieszka Kostyra, Beata Wdowczyk, Anna Wroniszewska


Szukaj

01 czerwca 2019 r.
Międzynardowy Dzień Dziecka

 7 czerwca 2019 r.
Bal Ósmoklasisty
 14 czerwca 2019 r.
Bal Gimnazjalny
 19 czerwca 2019 r.
Zakończenie zajęć dydaktyczno - wychowawczych

bip logo