Na początku każdego roku szkolnego przypominany uczniom zasady obowiązujące na drodze. Dzieci poznają najważniejsze znaki drogowe i uczą się, w jaki sposób bezpiecznie przechodzić przez jezdnię. 5 września b.r. zaprosiliśmy funkcjonariuszy policji, którzy przeprowadzili pogadankę na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Policjanci przypomnieli uczniom, jak istotne jest noszenie w widocznym miejscu elementów odblaskowych na odzieży zewnętrznej i na tornistrze.

W tym celu przeprowadzono w salach eksperyment ukazujący, w jakim stopniu jesteśmy widoczni dla kierowców z odblaskami i bez nich. Policjanci omówili zasady poruszania się na drodze, w tym bezpiecznego przechodzenia przez ulicę. Dużym zainteresowaniem wśród dzieci cieszył się pokaz ubioru policyjnego oraz rozmowa na temat codziennej pracy policji. Podczas spotkania przypomniano także numery alarmowe służb ratunkowych.

Alicja Staniaszek- zespół ds. promocji szkoły


Szukaj

29 listopada 2019 r.
Andrzejki
23 grudzień 2019 r. - 6 stycznia 2020 r.
Zimowa przerwa Świąteczna
10 - 23 luty 2020 r.
Ferie zimowe
09 - 14 kwietnia 2020 r.
Wiosenna przerwa Świąteczna

bip logo