W dniach 28.10. - 05.11.2019r. obchodziliśmy w naszej szkole kolejny już Europejski Tydzień Świadomości Dysleksji. W tym roku akcja odbyła się pod hasłem „Każdy ma w sobie jakiś skarb” i nawiązywała do inteligencji wielorakich prof. Howarda Gardnera.

Celem projektu było podnoszenie świadomości na temat specyficznych trudności w uczeniu się i przybliżenie problematyki dysleksji.

W ramach akcji zostały stworzone strefy poszczególnych inteligencji. Każdy z nas ma inne predyspozycje psychiczne, w jednych dziedzinach radzimy sobie lepiej, w innych gorzej. Nasze inteligencje, zgodnie z założeniami profesora, nie są stałe. W zależności od tego, które ćwiczymy na różnych etapach naszego życia, a które spychamy na dalszy plan, mogą znajdować się na innych poziomach. Należy więc odkrywać, w czym jesteśmy lepsi i rozwijać – ćwiczyć nasze zdolności.

Zainteresowani uczniowie sprawdzali swoją wiedzę w przygotowanych konkursach tematycznych. Na zwycięzców czekały atrakcyjne nagrody.

„Jeśli dziecko nie uczy się w sposób, w jaki nauczasz , wtedy musisz nauczać je w ten sam sposób, w jaki się uczy.”

Aleksandra Nowińska

Monika Walasik

Gabriela Sikorska


Szukaj

16 - 18 czerwca 2020 r.
Egazminy ósmokalsisty
26 czerwca 2020 r.
Zakończenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych
27 czerwca - 31 sierpnia 2020 r.
Ferie letnie
.

bip logo