Uczniowie klas 4-8 w ramach Tygodnia Edukacji Globalnej (18-22.11.2019r.) brali udział w różnych aktywnościach, których celem przewodnim było zwrócenie uwagi na przyczyny i skutki zmian klimatycznych jakich doświadcza Ziemia oraz uświadomienie sobie działań, które możemy podjąć, aby przeciwdziałać tym zjawiskom. Każdego dnia odbywały się podczas długich przerw śródlekcyjnych prezentacje i pokazy, dyskusje i wymiana poglądów.

Wśród prezentowanych materiałów były krótkie filmy zaproponowane przez Centrum Edukacji Obywatelskiej oraz film i prezentacje przygotowane przez uczniów. Temat zmian klimatycznych został również zaprezentowany na gazetkach tematycznych. Materiały graficzne na gazetkach zostały przygotowane przez uczniów i dotyczyły w głównej mierze skutków zmian klimatu, które mogą dotyczyć bezpośrednio nas ludzi oraz roli kobiet w przeciwdziałaniu zmianom klimatu. Uczniowie klas starszych, Szymon Zborowski oraz Michał Kowalczyk przygotowali odpowiednio film oraz prezentację na temat zmian klimatycznych, wykazali się nie tylko umiejętnościami informatycznymi, ale również sprawdzili się doskonale w roli prowadzących spotkania. Na drzwiach sal lekcyjnych umieszczone zostały materiały na temat celów zrównoważonego rozwoju. Wszystkie aktywności zostały przygotowane przez uczniów koła geograficzno-meteorologicznego oraz koła biologicznego realizujących projekt CEO „Klimat to temat – perspektywa kobiet” 2019. Cieszą nas przemyślane, merytoryczne dyskusje młodzieży szkolnej oraz ciekawe pomysły uczniów, którzy z dnia na dzień coraz liczniej korzystali z proponowanych aktywności biorąc w nich czynny udział. Podczas 5 dni Tygodnia Edukacji Globalnej wszyscy uczniowie mogli zapoznać się z materiałami prezentowanymi na gazetkach tematycznych oraz plakatach rozwieszonych w różnych miejscach szkoły. Efektem naszych spotkań z uczniami są wypracowane wspólnie podczas dyskusji działania, które możemy wdrożyć w naszej szkole w odpowiedzi na hasło przewodnie tegorocznego Tygodnia Edukacji Globalnej – Pobudka! To ostatni dzwonek dla klimatu.

Koordynatorzy projektu: Jolanta Januszewicz, Aneta Michalczyk


Szukaj

29 listopada 2019 r.
Andrzejki
23 grudzień 2019 r. - 6 stycznia 2020 r.
Zimowa przerwa Świąteczna
10 - 23 luty 2020 r.
Ferie zimowe
09 - 14 kwietnia 2020 r.
Wiosenna przerwa Świąteczna

bip logo