W niedzielne popołudnie 12 stycznia zagrała „największa ogólnopolska orkiestra”. Po raz kolejny mrokowska społeczność szkolna i lokalna wzięła udział w tym szczytnym przedsięwzięciu. Koordynatorem szkolnego sztabu od 2004 roku jest pani Katarzyna Waszczyk.

Dla uczestników imprezy, chcących wesprzeć 28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, czekało wiele atrakcji. Obok stałych już propozycji, takich jak: loteria gadżetów WOŚP, loteria fantowa, stoisko malowania buzi, stoiska Rady Rodziców z wata cukrową i popcornem, pojawiły się nowe atrakcje.

Salon kosmetyczno- fryzjerski ANNA oferował zabiegi pielęgnacji dłoni i paznokci oraz fantazyjne fryzury wykonane przy użyciu kolorowych warkoczyków. Z kolei nową atrakcją kulinarną był poczęstunek przygotowany przez restaurację Xinglong z Wólki Kosowskiej. Nie zawiedli stali uczestnicy, czyli uczniowie szkolnego koła PCK, którzy tradycyjnie obsługiwali stoisko „Domowe specjały”, na którym obok chleba ze smalcem i ogórkiem można było zakupić pyszny domowy pasztet dostarczony przez Masarnię Głosków oraz słoiki z domowymi przetworami warzywnymi. Nie brakowało też amatorów słodkiego poczęstunku, który serwowała kawiarenka WOŚP, w tym roku poszerzając menu o gorące kiełbaski i kaszanki. Atrakcyjne, nie tylko smakowo, ale i wizualnie, wypieki zostały przygotowane przez rodziców naszych uczniów. Nad kondycją fizyczną uczestników finału, jak co roku, czuwała pielęgniarka szkolna, która dokonywała pomiaru tętniczego krwi. Towarzyszył nam także Bank Spółdzielczy Ziemi Łowickiej w Lesznowoli, który był fundatorem nagród w konkursie SKO na stroik i bombkę bożonarodzeniową. Dużym zainteresowaniem cieszyły się prezentacje przygotowane przez naszych utalentowanych uczniów, w tym grupy Street Dance Mrokers Crew, chóru szkolnego, tancerzy oraz występy przedstawicieli poszczególnych klas.

Tego dnia wiele osób poświęciło swój czas, talent i zaangażowanie, aby przekazać jak najwięcej środków dla dziecięcej medycyny zabiegowej. W tym roku bowiem pieniądze zebrane podczas finału WOŚP mają być przeznaczone przede wszystkim na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia i zdrowia dzieci, potrzebujących różnego rodzaju operacji. Fundacja w tym roku będzie skupiać się przede wszystkim na takich dziedzinach medycyny dziecięcej jak chirurgia ogólna, kardiochirurgia czy neurochirurgia.

Nasza szkoła dołożyła na ten szczytny cel swoją cegiełkę o wartości 25003,55 zł! Brawo!!! Wszystkim osobom przygotowującym 28. Finał WOŚP - pracownikom szkoły, uczniom, rodzicom, ofiarodawcom- składamy z serca płynące podziękowania.

zespół ds. promocji szkoły


Szukaj

 23 - 31 grudnia 2020 r.
Zimowa przerwa świąteczna
4 - 17 stycznia 2021 r.
Ferie zimowe
1 - 6 kwietnia 2021 r.
Wiosenna przerwa świąteczna
25 - 27 maj 2021 r.
Egzamin ósmoklasisty
25 czerwca 2021 r.
Zakończenie zajęć dydaktyczno - wychowawczych

bip logo