6 stycznia 2020 roku, pod hasłem „Cuda, cuda ogłaszają”, przeszedł ulicami Warszawy 12. Orszak Trzech Króli. Miał on charakter dziękczynny za wszystkie cuda, które zdarzyły się w historii naszej Ojczyzny, za Cud na Wisłą, który miał miejsce 100 lat temu, a także za cuda, których doświadczamy na co dzień.

Jak co roku orszak wyruszył za Trzema Królami w drogę do Stajenki, aby pokłonić się Nowonarodzonemu. Kolorowy pochód z udziałem tysięcy mieszkańców wyruszył z pl. Zamkowego na pl. Piłsudskiego. Uroczysty pochód otwierał Gwiazdor, niosący orszakową gwiazdę. Towarzyszyły mu dzieci z przedszkoli i zerówek, przebrane za pastuszków. Jako pierwszy prezentował się orszak afrykański, za nim azjatycki, a na końcu europejski. Królowie przybyli na wielbłądzie, łodzi z głową smoka i platformie przypominającej rzymską warownię. Taniec aniołów, atak diabłów, bębniarze i korowody prowadzone przez króla azjatyckiego, afrykańskiego i europejskiego stanowiły barwne i radosne widowisko. Było też wspólne kolędowanie z Prezydentem Andrzejem Dudą i Pierwszą Damą oraz z Kardynałem Kazimierzem Nyczem.

W tych wspaniałych ulicznych jasełkach wzięli udział nasi uczniowie : Monika Karpińska z kl.6a oraz Tran Xuan Mario z kl.8a. Monika znalazła się w asyście afrykańskiego króla Baltazara, natomiast Mario wcielił się w postać giermka króla Azji- Melchiora. Dodatkowym wyróżnieniem jest fakt, że w postać króla Melchiora wcielił się tata Moniki- pan Tran Xuan Linh.

Agnieszka Kostyra-zespół ds. promocji szkoły

 


Szukaj

 23 - 31 grudnia 2020 r.
Zimowa przerwa świąteczna
4 - 17 stycznia 2021 r.
Ferie zimowe
1 - 6 kwietnia 2021 r.
Wiosenna przerwa świąteczna
25 - 27 maj 2021 r.
Egzamin ósmoklasisty
25 czerwca 2021 r.
Zakończenie zajęć dydaktyczno - wychowawczych

bip logo