W naszej szkole 21 stycznia 2020 roku odbył się spektakl teatralny w wykonaniu artystów teatru Scena Przyfabryczna, upamiętniający wydarzenia Powstania Warszawskiego. Scenariusz spektaklu, autorstwa pani Joanny Godlewskiej, został zainspirowany "Pamiętnikiem Powstania Warszawskiego" Mirona Białoszewskiego. Pełna emocji historia powstańcza opowiedziana z perspektywy przeciętnych mieszkańców stolicy, odkrywa przed widzem ich lęki, bohaterstwo i trudności życia codziennego.

Pokazuje też umiejętność integrowania się ludzi w obliczu niebezpieczeństwa. Widownia była wypełniona do ostatniego miejsca, gdyż oprócz naszych uczniów klas siódmych i ósmych tę pełną emocji historię obejrzało w sumie blisko 200 gości. Wśród nich byli przedstawiciele Gminy Lesznowola, młodzież ze wszystkich szkół gminy Lesznowola wraz z nauczycielami oraz Seniorzy. Szczególnie dla najstarszych naszych gości spektakl był niewątpliwie okazją powrotu do wspomnień sprzed lat. Naszym uczniom udział w spektaklu przypomniał bohaterów trudnego okresu w historii naszego kraju

Aneta Michalczyk- zespół ds. promocji szkoły


Szukaj

16 - 18 czerwca 2020 r.
Egazminy ósmokalsisty
26 czerwca 2020 r.
Zakończenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych
27 czerwca - 31 sierpnia 2020 r.
Ferie letnie
.

bip logo