24 stycznia w naszej szkole odbył się Konkurs Głośnego Czytania „Pora na lektora”. Była to już jego trzecia edycja, jednak w tym roku po raz pierwszy wzięli w nim udział również uczniowie klas starszych. Podczas prezentacji przygotowanych tekstów uczestnicy przypomnieli twórczość Ignacego Krasickiego. W tegorocznym konkursie udział wzięło 17 uczniów klas 1-3 oraz 11 uczniów klas 4-6. Komisja konkursowa po długich obradach wyłoniła zwycięzców.

W kategorii klas 4-6 zwyciężyła Marta Kostyra z klasy 4a. II miejsce zajęli : Ilona Bęza z kl.4b i Maksym Delikatnyi z kl.8c, a III- Maja Frukacz z kl.8c i Nadia Wielgolaska z kl.4c.

W kategorii klas 1- 3 jury postanowiło przyznać tylko pierwsze miejsca w każdym z poziomów wiekowych. Laur zwycięstwa w klasach 3. przypadł Jakubowi Jurkowi z klasy 3c, w klasach 2. zwyciężyła Aurelia Grynkiewicz z klasy 2a, zaś z klas 1. czytaniem zauroczyli jury Marta Rogalska z klasy 1d i Filip Sapała z klasy 1c. Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy.

Gratulujemy również pozostałym uczestnikom, którzy doskonale poradzili sobie z niełatwym zadaniem czytania tekstów, których język nie zawsze jest zrozumiały dla współczesnego czytelnika. Ogromne brawa należą się uczniom za wysiłek, jaki włożyli w przygotowanie oraz prezentację utworów.

Bardzo dziękujemy uczestnikom, rodzicom, nauczycielom i wszystkim osobom, które włączyły się w przygotowanie konkursu.

Magdalena Bogusz

Bożena Szczepanik


Szukaj

29 listopada 2019 r.
Andrzejki
23 grudzień 2019 r. - 6 stycznia 2020 r.
Zimowa przerwa Świąteczna
10 - 23 luty 2020 r.
Ferie zimowe
09 - 14 kwietnia 2020 r.
Wiosenna przerwa Świąteczna

bip logo