„Kto 30 września w muszkę lub krawat będzie ubrany, ten będzie niepytany”

Udział w takiej akcji zaproponowaliśmy naszym uczniom w dniu, w którym obchodzone jest święto chłopaka, coraz bardziej popularne wśród dzieci i młodzieży szkolnej. Jest to doskonała okazja do obdarowania kolegów z klasy drobnymi podarunkami i integracji klasowej. Warto wiedzieć, że data obchodzenia Dnia Chłopaka nie jest jednolita na całym świecie.

W Wielkiej Brytanii oraz Irlandii święto obchodzi się 5 kwietnia, w Japonii 5 maja, a w Indiach i Meksyku 19 listopada. Święto to po raz pierwszy pojawiło się w 1999 r. w Trynidadzie i Tobago. Nasi uczniowie chętnie włączyli się do zabawy. Założyli krawaty i muszki, również koszule dopełniły ich elegancki strój. Niewątpliwie była to jedna z milszych uroczystości, która odbyła się w szkole.

Aneta Michalczyk – zespół ds. promocji szkoły


Szukaj

1 września 2020 r.
Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/21
14 października 2020 r.
Dzień Edukacji Narodowej
1 listopada 2020 r.
Wszystkich Świętych
11 listopada 2020 r.
Narodowe święto Niepodległości

bip logo