(…) więc nie czekaj, ruszaj w drogę, po przygodę!

A litery wskażą szlak.

5 listopada w bibliotece szkolnej odbył się finał projektu „Mała książka- wielki człowiek”, którego celem jest popularyzacja czytelnictwa wśród najmłodszych oraz rozbudzanie miłości do książek już od wczesnego dzieciństwa.

Akcję tę zainicjował w 2017 roku Instytut Książki, przekazując noworodkom i ich rodzicom na oddziałach położniczych Wyprawki Czytelnicze. W 2018 roku akcję tę przeprowadzono w bibliotekach publicznych. Była ona adresowana do dzieci w wieku 3-6 lat i miała na celu zachęcanie do regularnego odwiedzania bibliotek. W tym roku, z myślą o dzieciach rozpoczynających naukę w szkole, został przygotowany trzeci etap kampanii.

Wszyscy nasi pierwszoklasiści otrzymali „Wyprawkę Czytelniczą”, w skład której wchodzą: książka do czytania, broszura dla rodziców oraz plakat z literami. Pakiet ten ma zachęcić dzieci do poznawania liter alfabetu oraz podejmowania prób samodzielnego czytania. Broszura „Książką połączeni, czyli uczymy się czytać razem” podpowiada rodzicom, jak wspierać dziecko w nauce czytania, a także jest zbiorem pomysłów na zabawy związane z tekstami z książki.

Mamy nadzieję, że tego typu akcje przyczynią się do rozbudzenia u dzieci prawdziwej pasji czytania.

Agnieszka Kostyra, Magdalena Boruc- nauczyciele bibliotekarze


Szukaj

 1 września 2020 r.
Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/21
14 października 2020 r.
Dzień Edukacji Narodowej
1 listopada 2020 r.
Wszystkich Świętych
2 listopada 2020 r.
Dzień wolny
11 listopada 2020 r.
Narodowe święto Niepodległości

bip logo