W ramach realizacji programu unijnego „Od ziarenka do marchewki” uczniowie realizujący projekt wzięli udział w warsztacie przygotowanym i poprowadzonym przez nauczycieli koordynujących. Treści poruszane podczas zajęć były inspirowane dobrymi praktykami poznanymi podczas wakacyjnych kursów metodycznych, które odbyli nauczyciele. Zajęcia składały się z dwóch części. W pierwszej teoretycznej zapoznano siódmoklasistów z ideą globalnego nurtu  Zero waste oraz zasadą 7 R. Szczególnie skoncentrowano się na zasadzie Reuse czyli używaj ponownie.

Warsztaty miały  rozbudzić  ciekawość u uczniów i skłonić ich do „ nadawania drugiego życia” przedmiotom oraz poszukiwania  dla nich niebanalnych zastosowań zgodnie z ideą upcyclingu. Podczas praktycznej części warsztatów uczniowie w grupach wykonywali torby z T-shirtów, lampiony oraz solniczki ze słoików. Zajęcia spotkały się z zainteresowaniem ze strony uczniów, niektórzy nawet zadeklarowali, że podobne przedmioty wykonają w domu. 

Aneta Michalczyk – zespół ds. promocji szkoły


Szukaj

23 grudnia 2022 - 01 stycznia 2023r.
Zimowa przerwa świąteczna
6 stycznia 2023r.
Trzech Króli

13 - 26 luty 2023r.
Ferie zimowe
6 - 11 kwietnia 2023r.
Wiosenna przerwa świąteczna