We wrześniu gościem na lekcjach biologii w klasach siódmych  była pani Joanna Bałazy, logopeda, założycielka szkolnego ogródka ziołowego. Tematyka zajęć warsztatowych zaproponowanych uczniom została dostosowana do treści realizowanych podczas zajęć biologii związanych z właściwą pielęgnacją skóry szczególnie w okresie dojrzewania.

Uczniowie dowiedzieli się o jednym z wielu zastosowań sody oczyszczonej. Wodorowęglan sodu ( soda oczyszczona) jest powszechnie znanym środkiem o szerokim zastosowaniu w gospodarstwie domowym. Doskonale sprawdza się również w kosmetyce, o czym przekonali się uczniowie sporządzając własnoręcznie tonik oczyszczający do twarzy. Tonik można było wykonać  z samej sody i przegotowanej wody lub dodać do tego kwiaty lawendy, płatki róż czy liście świeżej mięty. Proporcje toniku: łyżeczka sody na szklankę wody. Taki tonik ma właściwości antybakteryjne, świetnie wygładza i oczyszcza skórę, reguluje wydzielanie sebum, a przede wszystkim jest tani i ekologiczny.

Joanna Bałazy, Aneta Michalczyk-zespół ds. promocji szkoły


Szukaj

13-28 stycznia 2024r.
Ferie zimowe
28 marzec - 2 kwietnia2024r.
Wiosenna przerwa świąteczna
03 maja 2024
Święto Konstytucji 3 Maja
14-16 maja 2024r.
Egzamin ósmoklasisty
30 maja 2024r.
Boże Ciało