W ostatnim tygodniu września uczniowie klas 1. uczestniczyli w zajęciach bibliotecznych „Witajcie w naszej bajce…”, których głównym celem było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz rozwijania umiejętności czytania.

Podczas spotkania dzieci zapoznały się z księgozbiorem przeznaczonym dla najmłodszych czytelników, zasadami wypożyczania, a także z wybranymi punktami regulaminu biblioteki. Dowiedziały się również, jak należy dbać o książki i jak zachowywać się w bibliotece i w czytelni. Na końcu przyszedł czas na pierwsze samodzielne wypożyczenie książki.
Mamy nadzieję, że od tej pory każdy Pierwszoklasista będzie często odwiedzał bibliotekę i rozbudzi w sobie potrzebę czytania oraz przeżywania pięknych chwil z książką. Będzie też czuł, że w bibliotece przygoda nigdy się nie kończy…

Agnieszka Kostyra, Magdalena Boruc- nauczyciele bibliotekarze


Szukaj

23 grudnia 2022 - 01 stycznia 2023r.
Zimowa przerwa świąteczna
6 stycznia 2023r.
Trzech Króli

13 - 26 luty 2023r.
Ferie zimowe
6 - 11 kwietnia 2023r.
Wiosenna przerwa świąteczna