W dniu 4 listopada, po zajęciach lekcyjnych, grupa 34 uczniów realizujących w naszej szkole ekologiczne projekty unijne wzięła udział w bardzo interesujących spotkaniach. Były to dwugodzinne zajęcia warsztatowe o charakterze przyrodniczo-ekologicznym.  Podczas warsztatu dotyczącego życia pszczół oraz ich znaczenia w przyrodzie uczniowie dowiedzieli się między innymi jak odróżnić miód fałszywy od prawdziwego, czym są pszczele feromony, w jaki sposób pszczoły nawigują, co to jest apiterapia oraz jak szkodliwe dla pracy pszczół są zmiany klimatu i stosowane przez rolników pestycydy.

Każdy uczestnik mógł dotknąć i poznać zastosowanie różnych akcesoriów wykorzystywanych w pracy z pszczołami. Prezentem dla każdego uczestnika był pyszny i zdrowy lizak z propolisem i miodem. Drugi warsztat poświęcony był zasadom Zero Waste. W czasie zajęć uczestnicy poznali mnóstwo pomysłów w jaki sposób ograniczyć ilość odpadów oraz jak w prosty sposób dać im nowe życie. Kulminacyjnym momentem był wyrób świecy z naturalnego wosku, który, jak się okazało, powstaje z pszczelego potu. Zajęcia aktywizujące młodzież, prowadzone w szybkim tempie, w sposób humorystyczny, z dużą ilością rekwizytów, bardzo podobały się uczniom.

Grupa realizująca projekty


Szukaj

1 września 2022r.
Rozpoczęcie zajęć dydaktyczno-wychowawczych
14 października 2022r.
Dzień Edukacji Narodowej

1 listopada 2022r.
Wszystkich Świętych
11 listpada 2022r.
Narodowe Święto Niepodległości