Na początku listopada 2022 r. odbyły się w Szkole Podstawowej w Mrokowie Dni Dwujęzyczności - Bilingual Days. 32% naszych uczniów stanowią uczniowie cudzoziemscy (zazwyczaj dwujęzyczni) pochodzący z innych krajów, głównie z Wietnamu, Chin oraz Ukrainy. W związku z tym faktem, w minionych dniach najmłodsi uczniowie naszej szkoły poznali pojęcie dwujęzyczności. To zdolność posługiwania się dwoma językami na poziomie osób jednojęzycznych, najczęściej nabyta w sposób naturalny.

Na dodatkowych zajęciach zorganizowanych w świetlicy głównej wybrali się w wirtualną podróż do ojczystych krajów swoich kolegów i koleżanek ze szkolnej ławki. Dzieci dowiedziały się ciekawostek o wybranych państwach, słuchały charakterystycznej muzyki, oglądały przepiękne miejsca oraz wykonały flagi i plakaty na podstawie zdobytej wiedzy. Poza tym uczniowie zapoznali się z działaniem urządzenia elektronicznego – translator. Mieli okazję, aby w praktyce wypróbować jego możliwości. Głównym punktem programy każdego dnia był konkurs językowy, w którym udział wzięli pracownicy naszej szkoły, zaś ekspertami i jury byli uczniowie pochodzący z danego kraju. Wszyscy zebrani mieli także okazję poćwiczyć podstawowe słówka w języku wietnamskim, chińskim oraz ukraińskim i choć przez chwilę doświadczyć, jak to jest mówić w zupełnie obcym języku.

Wszystkim zaangażowanym w realizację tego wydarzenia serdecznie dziękujemy!!

Organizatorzy:

 Joanna Stachurska-Nycz, Edyta Domańska, Agata Tkaczyk


Szukaj

1 września 2022r.
Rozpoczęcie zajęć dydaktyczno-wychowawczych
14 października 2022r.
Dzień Edukacji Narodowej

1 listopada 2022r.
Wszystkich Świętych
11 listpada 2022r.
Narodowe Święto Niepodległości